TŘETÍ ROČNÍK JE ZA NÁMI

Včera, v neděli 17.4., skončil třetí ročník festivalu KUMF. Tentokrát jsme se z jilemnického SD Jilm přesunuli do KD Střelnice ve Vrchlabí, kde Miloš Forman natáčel legendární český film Hoří má panenko, což také bylo bohatým pracovním zdrojem pro děti, které akci navštívily.

Dohromady dorazilo okolo 30ti mladých talentů, a to jak z východních Čech, s Prahy, nebo dokonce z Moravy. Během jednoho víkendu se naučili základy moderování s rádiovým a TV moderátorem Petrem Ticháčkem, zpravodajství se šéfredaktorkou Krkonošského deníku Miroslavou Jasanskou a zakladatelkou dětského rádia Kulíšek Janou Tauchmanovou. Nechyběla fotografická dílna v čele s talentovanou Pavlou Mendřickou a dílna Filmového štábu pod vedením zkušeného Petra Kubálka z Letní herecké školy, která děti připravuje na castingy do českých filmů a seriálů.

Festival tradičně vyvrcholil nedělním gala programem, který moderovali účastníci dílen za podpory sportovního moderátora TV NOVA Václava Tittelbacha. TV SESTŘIH gala programu se brzy objeví na našich stránkách.

Na příští rok připravujeme kupu novinek. Rádi bychom do zpravodajské dílny oslovili známé tváře z východních Čech, jako Martina Veselovského z ČT, Václava Moravce, rodáka z Náchoda. Předběžně nám účast přislíbil pan profesor Eduard Klezla, kterého znáte co by porotce soutěže České hledá superstar, a v hledáčku máme další zvučná jména, která mohou naše malé talenty naučit spousty užitečných věcí.

Již tento týden se zde na stránkách objeví foto grafie z průběhu festivalu, video reportáže a další práce dětí. Děkujeme všem účastníkům, lidem, kteří nám pomáhali, a těšíme se na příští rok, který se opět uskuteční v polovině dubna v KD Střelnice ve Vrchlabí.

DOUFÁM – KRISTÝNA PECKOVÁ

Zde se můžete podívat na videoklip, který mladí účastníci festivalu natočili za pouhý víkend pod vedením Petra Kubálka.