TOMÁŠ MAGNUSEK NA KUMFU

Dalším hostem letošního ročníku festivalu je herec, scénárista a producent, Tomáš Magnusek. Tomáš k nám dorazí v sobotu v podvečer, kdy od 17.00 hod s ním proběhne krátká beseda na téma „natáčení filmu“. Posouváme tím sobotní program do cca 18.00 hod.

Jeho prvotinou se stala „Pamětnice“. Splnil si tím sen natočit film s hereckými legendami.

V roce 2010 přichází do kin teenagerovský snímek Bastardi , který byl kritikou dobře ceněný. O rok později vznikají Bastardi II a v dubnu 2012 se začnou natáčet Bastardi III. Sám autor o filmu říká: “Šest let jsem pracoval na různých pozicích ve školství, a to mě vedlo k napsání scénáře. Bastardi jsou částečně fikce, ale bohužel v některých momentech také reál. Všichni stále zavírají oči před tím, co nás jednou může mrzet“.

23. února 2012 proběhla premiéra nejnovějšího filmu Školní výlet, který je pokračováním Pamětnice. Natáčel se především v Lázních Bělohrad, kde se uskutečnila také jeho předpremiéra.

Tomáš Magnusek přijede na 4.KUMF v sobotu 21. dubna 2012 přímo z natáčení Bastardů III. Od 17.00 hodin se můžete těšit na povídání o tom, jak vzniká film.