Radio Kulíšek slaví dvacet let

logo_kulisek_3d

Unikátní dětské Radio Kulíšek, jehož moderátory a redaktory jsou chlapci a děvčata z Krkonoš, vysílá pro mládež i dospělé už dvě desítky let.  Toto jubileum připomenou jeho bývalí i současní protagonisté veřejnosti 20. září odpoledne na hřišti u Základní školy v Dolním Lánově.

Dětské rádio vzniklo 6.března 1994. Chlapci a děvčata z Lánova, které bavilo rozhlas nejen poslouchat, ale i vytvářet, nejdříve zpestřovali přestávky svým spolužákům v ZŠ Lánov. Od února 1997 do června 2010 však už děti několikrát týdně živě vysílaly v obecním programu kabelového rozvodu pro celý Lánov.

V květnu 2010 se na www.radio-kulisek.cz rozeznělo Krkonošské turistické vysílání, které připravují mladí autoři ve spolupráci se Střední školou v Lomnici nad Popelkou a Domem dětí a mládeže Jednička ze Dvora Králové nad Labem.

Logo_KTV

„Moderátoři a redaktoři Kulíšku minulosti mnohokrát hostovali také na vlnách Českého rozhlasu a živě informovali veřejnost o aktuálním počasí i v soukromých východočeských rozhlasových stanicích,“ připomíná zakladatelka a ředitelka tohoto rádia Jana Tauchmanová.

Pravidelné vysílání je doplněno Kulíškovou hernou, při které chlapci a děvčata uvádějí vlastní soutěžní – zábavný pořad. Partneři, jimiž jsou – Muzeum stavebnice Merkur Police nad Metují, Muzeum výroby dřevěných hraček Detoa Jiřetín pod Bukovou, železniční muzeum Výtopna Jaroměř a Střední škola zahradnická Kopidlno, – poskytují zdarma materiál do tvořivých dílen a soutěží.

Radio Kulíšek je také pořadatelem Krkonošského umělecko-mediálního festivalu (KUMF) – víkendových workshopů pro děti a mládež. Účastníci se střídavě ve Vrchlabí a Jilemnici pod vedením profesionálních lektorů seznamují s prací redaktorů zpravodajství, moderováním, muzikálem, filmovým zákulisím, světem fotografování, tancem a herectvím.

kalendarik

V rámci oslav 20.výročí rádia ožije hřiště u ZŠ v Dolním Lánově 20.září od 14 hodin Kulíškovými kulatými kulišárnami.Někteří chlapci a děvčata, kteří od roku 1994 v rádiu působili, už mají své rodiny. Rozhodli  jsem se proto, že připravíme zábavu pro děti i dospělé. Plochu fotbalového hřiště zaplní expozice partnerů, kteří s dětským rádiem dříve spolupracovali nebo Kulíšek nyní podporují. Součástí bude i doprovodný kulturní program,“ říká ředitelka Radia Kulíšek Jana Tauchmanová.

Internetové vysílání Radia Kulíšek na www.radio-kulisek.cz

Jsme také na www.facebook.com/radiokulisek