Jaká rizika má půjčka bez registru

Je smutným faktem, že průměrná zadluženost lidí nejen v České republice stále stoupá. Lidé si často půjčují peníze, a to jak u bank, tak u nebankovních společností, aniž by si uvědomili následky, které z toho vyplývají.

Jistě, jsou zde omezení, která mají zabránit tomu, aby půjčku dostal někdo, kdo nemá dostatek prostředků na její následné splácení. K nim patří například povinnost dokládat při žádosti o půjčku svůj příjem. Tak bude mít věřitel jistotu, že dlužník skutečně může svým závazkům dostát.

penize1

Jinou metodou, která se obvykle používá, je kontrola žadatele v registru dlužníků. Zde se přesvědčí, zda žadatel nemá v dané době někde nějakou jinou půjčku či zda nesplácí dluh například za pozdní zaplacení elektřiny, plynu či účtu za připojení k internetu.

Je samozřejmě jasné, že tato omezení vyřadí značnou část populace. Ti však také chtějí či potřebují peníze. A často jsou to právě oni, kdo o půjčky nejčastěji žádá. Proto se nelze divit, že se mnohé nebankovní společnosti, které nemusí splňovat tak přísná kritéria jako banky, začaly na tyto lidi specializovat.

Jedním z jejich produktů, a nutno dodat, že mezi žadateli poměrně oblíbeným, je půjčka bez registru MoneyWorld. V podstatě to znamená to, že žadatel nebude prověřován v již zmíněném registru dlužníků. Půjčka mu tak bude schválena, i když bude v době podání žádosti splácet i jinou.

pujcka1

Problém je, že lidé si často půjčují peníze, aby měli na splácení své první půjčky. Avšak pokud nemají dost peněz na tu první, budou mít dostatek na tu druhou? Často to řeší tím, že si u té druhé zvolí delší dobu splácení s nižšími měsíčními částkami.

Avšak ani to často nepomůže a dostanou se do dluhové pasti, ze které se následně dostávají velice špatně, pokud vůbec. Proto bychom měli zvláště starší lidi na to upozorňovat a snažit se učit děti finanční gramotnosti. Jen tak se tomuto v dospělosti vyhnou.