Koupíte si puzzle, je v krabici zabaleno v sáčku na zip, sáhnete v obchodě po deskových hrách, jako jsou „Člověče nezlob se, šachy, domino, dáma“ a většina z nich bude mít figurky zabalené rovněž v sáčku se zipem. Dokonce, i když si objednáte přes e-shop trvanlivé potraviny nebo rostlinky do akvária, doručí vám je obchody pečlivě zabalené v sáčcích s uzavíracím jezdcem.
Vnímáte, jak se stal tento balicí materiál součástí našeho života? Jak usnadní práci a pozvedne kvalitu našeho žití na vyšší úroveň? To samé můžete udělat i doma s různými předměty, které chcete bezpečně uzavřít, aby byl uzávěr dostatečně pevný, ale rozebíratelný, aby dovnitř bylo vidět, aby nezabíral moc místa ve skříni a aby vydržel v pevném stavu, neporušený spoustu let.
S touto strategií výrobci počítají a nabízí nám velmi široké rozpětí velikostního rozsahu od těch nejtitěrnějších pro mikrošroubečky až po velké pytle k přechovávání sezonního oblečení. Jediné, v čem se mezi sebou tato řešení liší, je tloušťka a tuhost polyetylenu.
Vsaďte na zdravotní nezávadnost
Do zipových sáčků můžete uložit i nebezpečný odpad, toxické chemikálie a stavební hmoty, barvy, ředidla, lepidla, tmely, žíraviny, hnojiva, chlorové tablety, ale také potraviny, které konzumujete. Sáčky nás tedy nejen chrání před nebezpečným materiálem uvnitř, ale zabezpečují potraviny před nebezpečím zvenčí v podobě zápachu, bakterií a virů, a samozřejmě slouží jako nádoba pro sypké i tekuté složky.
Polyetylen neuvolňuje toxické látky do potravin ani při běžné pokojové teplotě, ani při nižších teplotách v chladničce nebo v mrazáku, je spolehlivým partnerem doma i na cestách a jeho vlastností se využívá i ve zdravotnictví. Spolu s polypropylenem tvoří opěrný bod využívání plastických hmot v potravinářském průmyslu pro balení trvanlivého pečiva, oplatek, sušenek, bonbónů, žvýkaček, kakaa, pudinků, koření a mnoha dalších surovin.